Jdi na obsah Jdi na menu

SRAZ SAJDKÁR CHRÁŠŤANY

 

Sraz sajdkár v Chrášťanech

  

3.sraz sajdkár 2013.

 


 
Opět jsme jej pojali jako akci nadšenců, sajdkáristů,
motoristů a leteckých modelářů. Přes nepřízeň počasí, které
i díky předpovědi deště,větru a chladna od začátku týdne
systematicky odrazoval řadu účastníků,se nakonec sjelo hodně
skalních nadšenců.
Byla vyhlášena soutěž o nejkrásnější sajdkáru a vozidlo srazu.
Na prvním místě se umístil motocykl AJS se sajdkárou z roku 1924.
Nádherný kousek. Ve třídě vozidel zvítězil VW Golf cabrio.
Pro zpestření programu již tradičně probíhala výstava leteckých
modelů včetně letových ukázek. Dále probíhaly různé soutěže jako
např. pití piva na čas, demontáž a montáž hlavy a válce z motoru,
kdy se zapojily i příslušnice něžného pohlaví. Velice pěknou
částí soutěží byl slalom se sajdou, kdy řidič měl zavázané oči
a nechal se tlačit od spolujezdce,který jej zároveň i navigoval.
V této kategorii byli úspěšnější ti, kteří seděli za řidítky
sajdkáry poprvé.
Spanilé jízdy se zúčastnilo kolem 40 strojů a na konci
kolony se plně uplatnilo servisní a odtahové vozidlo.
Zastávka byla tradičně na motokrosové trati.Tam někteří 
borci potrápili a zablátili své stroje a Jiří Bálek i několik
dobrovolníků ve své sajdě. ,,JE TO PROSTĚ DIVOCH".
    Večer se konala nádherná přednáška o cestě kolem světa.
Jeden z cestovatelů Michal Vičar, poprvé po této cestě
předvedl i svou partnerku Škodovku 1000MB -,,JULII",
ve které tuto cestu absolvoval.Tato přednáška slavila
velký úspěch a zároveň motivovala další cestovatelé,
kteří už plánují obdobnou cestu na motocyklech ČZ.
Dlouho do noci probíhala volná zábava při ohýnku.
Na závěr patří velké poděkování všem zúčastněným a hlavně
těm, kteří pomohly zajistit celou akci. Nezbývá,než se těšit
na rok 2014, kdy bude čtvrtý sraz sajdkár,který po letošní
zkušenosti s počasím přesuneme asi o dva měsíce dříve.    

Druhý sraz sajdkár se (opět) vydařil!

Tak už je to za námi a bez nadsázky můžeme říci, že druhý sraz byl ještě povedenější než ten první! Počasí snad ani nemohlo být lepší, spousta krásných strojů a dobrá nálada, tak to byly základní atributy toho, že „to vyšlo“ na 1*.
Celá akce byla i tentokrát plánována jako nevýdělečné, především pohodové setkání nadšenců a kamarádů – milovníků jízdy na třech kolech. Důkazem toho je skutečnost, že celá akce byla financována řadou fanatiků jako jsme my a z části z rozpočtu „Klubu přátel starých dobrých strojů – Český Brod“
Poděkování patří především hlavnímu  a duchovnímu otci akce –malému Vítkovi, který se stal neúnavným maskotem celého srazu a nepřetržitě se svým šlapacím kolem vybaveným sajdou a zmenšeninou přívěsného vozíku PAV brázdil mezi zaparkovanými stroji a řadě ochotných nadšenců, kteří nezištně přiložili ruce k dílu.
Stále se učíme a tak už dnes známe, co příště zlepšit, aby ten třetí sraz byl zase o něco lepší… Vše dobře dopadlo a odměnou nám organizátorům byla spokojenost účastníků,která nás zavazuje.
 
Každý kdo na něčem přijel, zdarma měl obdržet pamětní samolepku, která se letos fakt povedla! Pár nám jich ještě zbylo, takže kdo má zájem, ať se přihlásí a my mu ji pošleme.
Během soboty a neděle průběžně dorazilo přes padesát sajdkár, mezi kterými byste našli takové skvosty jako BMW R75 Sahara, ZUNDAP KS 750, motocykl s dvoumístnou sajdkárou, ČZ 350 se sajdou, BMW R61 se sidecarem Steib, JAWA 500 OHC se sidecarem Tůma a  celá řada jiných krásných strojů. Dále přijelo několik desítek „sólo“ motocyklů,TATRY 603,613,CITROEN DS,JEPPY,DODGE a další.Největším exponátem byl bezesporu vojenský Zil 157, který si pro jistotu za sebou přitáhl i pořádné dělo. 
O poutavou část programu se postarali letečtí modeláři, kteří takřka nepřetržitě proháněli své krasavce po obloze. K vidění byly staré dvouplošníky, helikoptéry i tryskové letadla. Specialitou programu byl dálkově ovládaný parašutista, jehož silueta na pozadí mraků byla k nerozeznání od skutečného, …no prostě nádhera a pastva pro oči! Pánové modeláři díky!
 
Pořadatelé prokázali svou pohotovost i v tom, že pohotově dokázali pomoci opravit některé poruchy zúčastněných vozidel, jako například ulomenou řadící páku (přece Honzu Husníka nenecháme jet až domů na dvojku jak si plánoval), nebo přelomená řídítka (jednomu kaskadérovi, kterému se na rovné ploše podařilo udělat přemet s motocyklem K750).
Zlatým hřebem programu byla spanilá jízda k lipanské mohyle a dále do malebných černokosteleckých lesů. Ti nejotrlejší nadšenci mohli otestovat výdrž svých strojů na motokrosové trati v Krupé. Zde naplno vynikly kvality terénní sajdkáry Jirky Bálka.

Sraz sajdkár 2011

 Kamarádi, milovníci sajdkár,

 
rádi bychom se s vámi na těchto stránkách podělili o báječné okamžiky z našeho prvního, a jak už dnes víme, ne posledního srazu sajdkár na letišti v Chrášťanech u Českého Brodu.
Vlastně takovým „otcem“ myšlenky uspořádat toto setkání byl malý Vítek Kratochvíl, alias „Malý Božan“, který, poté co jsme ho vzali na vydařený sraz pávů ve Lhotce u Mělníka, začal stále častěji klást otázku: „Táto, mámo, proč něco podobnýho nespořádáme u nás doma?“ To, že to myslí vážně, jsme se přesvědčili ve chvíli, kdy nám ukázal ve školním sešitě nakresleny plakát, který zval na sraz sajdkár. A v tu chvíli bylo rozhodnuto: Sraz bude!
Byl stanoven termín 24.9. 2011 a už stačilo „jen“ celou akci zorganizovat. Šlo o první velkou akci našeho Klubu přátel starých dobrých strojů Český Brod. Šlo nám hlavně o to, uspořádat pohodové setkání přátel a kamarádů – nadšenců, kteří vědí, že nejkrásnější svět je ze sedla jedoucí sajdy  J.
Díky nadšení a ochotě skalních členů klubu se  nám podařilo během velice krátké doby, a tu a tam za patřičného zmatku, sehnat potřebné vybavení pro zajištění slušného zázemí celé akce. Takže takřka přes noc jsme měli k dispozici vojenský stan, mobilní WC, cisternu s vodou, polní kuchyň, osvětlení, centrálu s plnou nádrží, lavice, stoly, obytný karavan pro zázemí pořadatelů a celou řadu dalších věcí nutných k zajištění zdárného průběhu celé akce.
Toto všechno bylo možné pouze za obrovské podpory báječných lidí, kteří obětavě některé výše uvedené věci zapůjčili nebo ve svém volnu se podíleli na organizačním a materiálním zajištění srazu.
Jménem našeho klubu: „Kamarádi díky Vám!“
Ačkoliv to do poslední chvíle vypadalo na pěknej průšvih, někteří jedinci pár nocí skoro nespali, tak z reakcí účastníků jednoznačně vyplynulo, že akce byla super a naše úsilí bylo korunováno spokojeností všech zúčastněných.
Celá akce byla navíc posvěcena krásným počasím a tak co si přát víc…
Počítali jsme s účastí maximálně 20-30 motocyklů, ale realita nás mile překvapila! Během dvou dnů se na ploše chrášťanského letiště postupně vystřídalo více jak 60 motocyklů!!! Pro každého účastníka byla vyrobena pamětní samolepka, kterých jsme pro jistotu vytiskli 60ks a nakonec jich stejně bylo málo!
Byli jsme si vědomi známého pravidla, že základem vydařené akce je dobré jídlo a pěkné pořadatelkyJ. Takže během celého srazu bylo možné si u pohledné obsluhy zakoupit výborný domácí gulášek, jemně uzené párečky, klobásky a samozřejmě orosené pivečko a to i samozřejmě i v nealko verzi.
Zlatým hřebem celé akce byla společná vyjížďka k mohyle bitvy u Lipan a následně do hvozdů směrem ke Kostelci n. Č. lesy.  Většina z nás ani netušila, jaká malebná zákoutí je možné nalézt pár kilometrů od Č. Brodu. Ačkoliv se to mnohým nezdálo, projížďka byla 63 km dlouhá!  Pro opravdové fajšmekry jsme zajistili možnost „pohubit“ své miláčky na nedaleké motokrosové trati.
Úspěch celé akce nás přesvědčil, že musíme pokračovat a tímto zveme všechny motocyklové nadšence a majitele sajdkár na druhý ročník tohoto srazu!